Září 2010

Potřeby

28. září 2010 v 12:33 | Kamila Janáková
Tady jsou nějaké ty potřeby pro kočičky


Škarabadlo+pelíšek


Miska
Uzavřené kočičí WCPřepravka


Kočičí konzerva
Obojek (proti blbechám)
Otevřené kočičí WC


.
Granule
Kartáč
Kočičí hračka

Původ

27. září 2010 v 10:46 | Kamila Janáková
Jestliže máte kočky rádi a zajímá vás něco o jejich původu tak si každopádně přečtěte tenhla článek. :-)

V období eocénu,před 50 miliony lety,žil na zemi miacis,savec podobný lasičce.Z tohoto dravého,úspěšného tvora se vyvinulo nespočet generací šelem.Tito dávní živočichové jsou předchůdce dnešní kočky domácí a přežívali díky podobné životní taktice.Pár domácích koček z kterékoli části světa se může úspěšně rozmnožit.Kočky byly ve starém Egyptě uctívány.

VÝVOJ KOČKY

Diniktis
Pseudélurus
Felis lumensis
Kočkovití

Naděje

24. září 2010 v 21:24 | Kamila Janáková
V poslední době nemá moc kočiček naději přežít.Když se narodí koťátka a nikdo je nechce většinou se davají utratit.I když je máme rádi nemáme moc na výběr.Na světě je mnoho koček.V útulcích mají domov ale není to to pravé , alespoň mají nějakou naději přežít.Nevím kolik lidí věří.Ale já věřím na kočičí nebe.A všechna koťata , která nemají naději na tomto někdy až krutém světe mají alespoň naději tam nahoře.Tam nahoře jsou všechny kočičky, které nás již opustily a povídají si co všechno tady zažily.Kaťata jen poslochají příběhy od koček ,které zde byly dýl než ony.A proto vás žádám dělejte vše tak , aby i ta nejmenší kočička měla naději.

Slzička pro kočičku Lízinku

21. září 2010 v 15:11 | Kamila Janáková
Kočička Líza se narodila 3.7.1997. By o týden starší než já.Když jsem spala v kočárku vždy si lehla ke mne  a obtočila se mi kolem mojí hlavičky.Vždy na jaře a na podzim měla koťata.Nejčastěji měla tříbarevné a mourovatá.Byla to dlouhosrstá modrá kočka.Poslední její koťátko se jmenovalo Čert.Čert byl celý černý(proto se tak jmenoval).O Lízince je toho mnoho.Ale více vám napíšu příště.

Plusy a mínusy života s kočkou

21. září 2010 v 14:59 | Kamila Janáková

Nejprve plusy:


+Chytá myši
+Můžete se s ní mazlit
+Přibude vám nový a dobrý kamarás(samozřejmě ze zvířecí říše)

A teď pár mínusů:


-Stojí to nějaké poníze
-Můžete mít koťata a nebudete s nimi mít co dělat
-Sem tam se v rožku může objeevit loužička


Tak tohle je pár bodů v + a v -.

Anketa

9. září 2010 v 16:50 | Kamila Janáková
Hlasujte prosím. :-D

Perská kočka:Stříbřitě stínovaná

9. září 2010 v 16:47 | Kamila Janáková
Perská k. Stříbřitě stínovaná

Tato varieta má stejně stříbřitě bílou podsadu jako činčila, ale výraznější tipping jí dodává typický stínovaný vzhled.Nejtmavější je hřbet,zatím co brada,hru´d,břicho a podocasí jsou bílé.Nohy mají stejný odstín jako obličeja celkový dojem je tmavší než u činčily.Oči,pysky a nos jsou černě lemované.Nosní zrcadlo je cihlové,polštářky tlapek černé a oči zelené nebo modrozelené.V  Británii se nazývá dlouhosrstý pewter a má oranžové nebo měděné  oči s černým lemováním.


Peská k. Stříbřitě stínovaná2

Kočičky

9. září 2010 v 16:27 | Kamila Janáková
koťata

Kočičky jsou krásná zvířátka.Nechováme je jen proto aby chytaly myši, ale i abychom jim dali lásku.S některými kočičkami se jezdí na různé výstavy.Koček je mnoho ras.Na tomto blogu vám budu vypisovat a popisot právě tyto rasy.Kočky , které jsou pro alergiky.

KDE SE DOZVÍM NĚCO KO KOČKÁCH?: O kočkách se můžeme dočíst na internetu, v časopisu a nebo si koupit ilustrovanou engyklopedii.

A tímto prvním článkem vás moc prosím , abyste se o svoji kočičku starali až do  konce jejího života a byli s ním v časech kdy třeba bude mít koťátka hlavně ať není sama.